Prešov open 13.03.2009

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
Podrobnosti

7. mezinárodní Prešov open v Taekwon-Do ITF

presov_open_2009.jpgV pátek 13. března 2009 odcestovala 20-ti členná výpravy znojemské školy Taekwon-Do I.T.F. So-San Znojmo při DDM na východní Slovensko.

Cestu na východ Slovenska neabsolvovali znojemští závodníci poprvé. A tak všichni věděli, že pokud si chtějí na zpět do Znojma dovést medaili budou se muset hodně snažit a ohánět.Protože jakožto jediní zástupci České republiky se chtěli prosadit na letošním 7. Prešovopen.www.gebaek.sk Kde startovalo 221 žáků, juniorů a seniorů z 20-ti klubů a škol. Ti přicestovali z České republiky, Maďarska, Polska, Slovenska a Ukrajiny.  Mezi dalšími významnými hosty tohoto turnaje byl i generální sekretář A.E.T.F. Master Jerzy Jedut VII.Dan www.itfeurope.orgPrvní soutěžní den 14. března 2009 ten začal disciplínou Tul ( sestavy ) pro všechny kategorie, Matsogi ( sportovní boj ) pro seniory a juniory, T-Ki ( speciální přerážecí techniky ve výskoku ) pro žáky a juniory.Hned v první disciplíně Tul se začali objevovat náznaky, možnosti dosáhnout na nějaké medailové umístnění...

V kategorii senior 1.Kup byl zastoupen Štefanem Kováčem. Ten si v semifinále musel poradit se Slovenským závodníkem Robertem Balážem. Kde hned ve finále na něj čekal další Slovenský závodník 

Peter Mihok. Štefan Kováč si i s tímto závodníkem poradil a tak si celkově vycvičil výborné 1.místo.

V kategorii juniorka I.Dan byl v režii Magdy Machovcové a Vivien Lódi z Maďarska. Toto finále vyhrála Česká závodnice Magda Machovcová která si vycvičila výborné 1.místo.

V kategorii žák 3.Kup byl po celou dobu v režiii Českého závodníka Vietnamského původu Vu Huy Hoanga. Vu Huy Hoang je jeden z nejlepších znojemských závodníků, který má za sebou již pěknou řádku startů na mezinárodních soutěží. A tak nebylo vůbec žádným překvapením, že jeho celkové 1.místo na všemi závodníky v kategorii bylo pro Vu Huy Hoanga.

V kategorii seniorka II.Dan byl zastoupen Květuší Sobotkovou. Ta si v semifinále musela poradit se zkušenou Polskou závodnici Annou Swińskou. Kde hned ve finále bohužel prohrála s Ilonou Dzialai. Květuše Sobotková si tak vycvičila dobré 2.místo.

V kategorii žák 1.Kup byl zastoupen Štefanem Kováčem ml. Ten bohužel ve finálovém boji prohrál s Maďarským závodníkem Ádámem Korsósem. Štefan Kováč ml. vycvičil 2.místo

V kategorii senior I.Dan prošel do medailových umístnění Josef Melán. Ten vyhrál nad Maďarským závodníkem Dávidem Fridlem s končil tak na celkovém 3.místě.

V kategorii juniorky 1.Kup prošla do medailových umístnění Denisa Baťová. Ta se umístnila na celkovém 3.místě. Kde si musela poradit se závodnicemi Polska a Česka. ( Leonou Dočekalovou a Hanou Kováčovou obě ze Znojma ).  Ty vyřadila Denisa a tak naše další závodnice již do bojů o medaile nezasáhli.

V kategorii senior 5.Kup prošel do medailových umístnění Václav Bůžek. Ten vyhrál nad Polským závodníkem Karolem Kwilińskim s končil tak na celkovém 3.místě.

Žákyně Hana Křivánková 7.Kup si ve vyřazovacích zápasech hladce poradila s Polskou závodnicí Karolinou Konik, ale v bojích o semifinále prohrála s další Polskou závodnicí Martou Kolodzińskou a tak skončila na 5.místě.

Junior Libor Šula 1.Kup se bohužel neprosadil. Ve vyřazovacích zápasech neprošel přes Polského závodníka Mariusz Piatek.

Žák Radek Padrta 1.Kup se bohužel neprosadil. Ve vyřazovacích zápasech neprošel přes Maďarského závodníka Ádáma Korsóse.

Žák Tomáš Kratochvíl 5.Kup se bohužel také neprosadil. Ve vyřazovacích zápasech neprošel přes Ukrajinského závodníka Illka Myshko.

Další disciplína programu byl sportovní boj. I v této disciplíně se dobře předvedli čeští zástupci.

Boje juniorky nad 57 Kg.

Byl obsazen pěti bojovnicemi. Mez nimi byla i zkušená Leona Dočekalová 1.Kup. Leona si i hladce poradila i v samotném finále s Polskou bojovnicí Magdalenou Malinowskou. Leona tak získala 1.místo.

Boje juniorky 49-53 Kg.

Byl obsazen čtyřmi bojovnicemi. Mez nimi byli i Hana Kováčová 1.Kup a Denisa Baťová také 1.Kup. Ve vývoji této kategorie se nakonec do finále probojovala zkušená Hana Kováčová proti ní se postavila Polská závodnice Katarzyna Cizeška. Hana Kováčová s přehledem vyhrála a získal tak další 1.místo. Denisa Baťová si také nevedla špatně. V boji o 3.místo vyhrála na další Polskou závodnicí Kamilou Wróblewskou.

Boje juniorky 55-60 Kg.

Byli pouze dvě bojovnice. Jedna z nich byla i zkušená Magda Machovcová I.Dan. Jediný a to hned finálový zápas byl ve prospěch Polské závodnice Sonia Ratajczak. Magda Machovcová tak skončila na 2.místě.

Boje seniorky 52-58 Kg.

Byl obsazen pěti bojovnicemi. Mez nimi byla i zkušená Květuše Sobotková II.Dan. Ta se probojovala do semifinále. V boji o finále prohrála s Polskou závodnici Annou Swińskou. Květuše Sobotková tak skončila na 3.místě.

Boje junioři 58-63 Kg.

Byl obsazen sedmi bojovníky. Mez nimi byl i Libor Šula 1.Kup. Ten nestačil na Slovenského závodníka Patrika Petra z Prešova a do dalších bojů už nezasáhl.

Boje senioři 54-63 Kg.

Byl obsazen šesti závodníky. Kde mezi nimi startoval i zkušený Josef Melán I.Dan. Ten bohužel nestačil na Polského závodníka Pawla Szwejkowskeho a do dalších bojů už nezasáhl.

Boje senioři 63-71 Kg.

Byl obsazen čtrnácti závodníky. Kde mezi nimi startoval i Václav Bůžek 5.Kup. Ten bohužel nestačil na Ukrajinského státního reprezentanta Mykolu Latsenka a do dalších bojů už nezasáhl.

Mezi oběmi disciplínami Tul a Matsogi probíhala také i třetí kategorie T-Ki.

V kategorii juniorky mladší se o medaile postavilo dvacet dva dobrých skokanek z Maďarska, Polska a Slovenska. Mezi nimi byli i české zástupkyně Hana Kováčová, Denisa Baťová a Leona Dočekalová. Tuto kategorii zcela ovládla česká závodnice Hana Kováčová, která si vykákala svoji další zlatou medaili.

V kategorii juniorky starší se o medaile postavilo šest skokanek z Maďarska, Polska a Slovenska. Mezi nimi byli i české zástupkyně Magda Machovcová, která si vyskákala dobré třetí místo.

V kategorii žáci se o medaile postavilo pod stojany speciálních přeráženích technik neuvěřitelných dvacet čtyři žáků. Mezi Maďarskými, Polskými a Slovenskými skokany skákali i čeští Štefan Kováč ml., Radek Padrta, Vu Huy Hoang a Tomáš Kratochvíl. Bohužel na všechny znojemské závodníky byla přerážecí deska vysoko.

V kategorii žákyň se o medaile postavilo patnáct skokanek. Mezi Polskými a Slovenskými závodnicemi, byla i jediná česká závodnice. Hana Křivánková také na přerážecí desku nedoskočila, ale nebyla od ní daleko.

 

Druhý soutěžní den 15. března 2009 ten začal disciplínou Matsogi žáci, T-Ki senioři a Wirok junioři a senioři

Boje žáci do 52 Kg.

Byl obsazen devíti bojovníky z Maďarska, Polska, Slovenska a Ukrajiny.Mezi nimi i čeští zástupci i Štefan Kováč ml., který neprošel přes Adriana Rolla z Polska. Ten tuhle kategorii vyhrál. Další znojemský bojovník Radek Padrta neprošel přes Ukrajinského bojovníka Mykytu  Orlova ten v této kategorii obsadil celkové druhé místo. A poslední znojemský závodník v této kategorii Vu Huy Hoang neprošel přes Slovenského závodníka Tomáš Kuchtu.

Další disciplína byla T-Ki

V kategorii junioři starší se postavilo deset skokanů pod stojan. Mezi Maďarskými, Polskými a Slovenskými skokany skákal i český závodník Libor Šula. I pro něj byla přerážecí deska vysoko.

V kategorii seniorek se o medaile postavilo osm skokanek. Mezi Maďarskými, Polskými a Slovenskými závodnicemi, byla i jediná česká závodnice. A to Květuše Sobotková. I pro ni byla přerážecí deska vysoko.

A na závět této disciplíny se pod stojan připravilo dvanáct seniorů z Maďarska, Polska a Slovenska. I zde bylo zastoupení Česka a to Josef Melán a Václav Bůžek. I pro ně byla přerážecí deska vysoko.

Poslední disciplínou 7. Prešov open 2009 byla disciplína Wirok.

V kategorii senior se postavili za České barvy Štefan Kováč a Josef Melán. Josef melán se propřerážel až na konečné 4.místo.

V kategorii seniorka se bohužel neumístnila  jediná česká zástupkyně Květuše Sobotková.

V kategorii juniorka starší se na třetí místo propřerážela česká zástupkyně Magda Machovcová.

V kategorii junior starší se na čtvrté místo propřerážel český zástupce Libor Šula.

Touto disciplínou se celý soutěžní maratón uzavřel.

Je nutné uvést, že byl 7.Prešov open 2009 opravdu ve všech směrech dobře připraven a s organizován. Věškerý servis a průběh turnaje šlapal na jedničku a díky tomuto turnaji by si mohli vzít příklad a vzor i organizátoři jiných soutěží.

Děkujeme všem znojemským závodníkům za vzornou reprezentaci a rodičům, za jejich přístup k nim.

 

Přehled výsledků

 

Disciplína Tul

1.místo Magda Machovcová

1.místo Štefan Kováč

1.místo Vu Huy Honzy

2.místo Štefan Kováč ml.

2.místo Květuše Sobotková

3.místo Josef Melán

3.místo Denisa Baťová

3.místo Václav Bůžek

 

Disciplína Matsogi

1.místo Hana Kováčová

1.místo Leona Dočekalová

2.místo Magda Machovcová

3.místo Květuše Sobotková

3.místo Denisa Baťová

 

Disciplína T-Ki

1.místo Hana Kováčová

3.místo Magda Machovcová

 

 

Disciplína Wirok

3.místo Magda Machovcová

4.místo Josef Melán

4.místo Libor Šula

 

Znojemská škola Taekwon-Do I.T.F. So-San Znojmo při DDM Znojmo skončila na celkově 5.místě z 20 zúčastněnými školami a kluby.

Článek můžete sdílet:

   

Hledání na tomto webu  

   

Rozpis Sportovišť  

ZIMNÍ STADION
Kontakt: p.Šebela tel: 736 656 773
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 
Sportovní hala F.J.Curie
Kontakt: p. Šťastník 777 759 661
emailTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 
Hala Dvořákova (Ronja)
Kontakt: p. Šebela  tel: 736 656 773
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 
Umělá tráva Husovy sady
Kontakt: p. Šťastník tel: 777 759 661
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
   

Fotbal MSFL 2019/20  

 
1. FC Odra Petřkovice 3 6:1 7
2. MFK Frýdek-Místek 3 5:1 7
3. SK Uničov 3 7:4 7
4. FK Blansko 3 5:2 7
5. SFK Vrchovina 3 5:2 7
6. FC Velké Meziříčí 3 5:3 7
7. SK Sigma Olomouc B 3 11:3 6
8. ČSK Uherský Brod 3 7:4 6
9. 1.FC Slovácko B 3 7:12 6
10. FC Viktoria Otrokovice 3 3:1 5
11. SK HS Kroměříž 3 7:5 3
12. FC Baník Ostrava B 3 3:3 3
13. MFK Vyškov 3 2:4 2
14. FC Slovan Rosice 3 1:4 1
15. FC Fastav Zlín B 3 2:6 0
16. FC Dolní Benešov 3 3:9 0
17. 1. SC Znojmo FK 3 0:7 0
18. FC Hlučín 3 0:8 0
 
 
   

Okresní přebor 2019/20  

#Klub Z        S      B
1. Dobšice B 2 10:3 6
2. Rakšice A 2 9:3 6
3. Suchohrdly 2 9:5 6
4. Jezeřany 2 5:3 4
5. Hrádek 2 3:1 4
6. Hostim 2 4:3 4
7. Mor. Krumlov B 2 6:5 3
8. Hostěradice 2 5:5 3
9. FK Znojmo B 2 7:8 3
10. Práče A 2 3:8 1
11. Horní Kounice A 2 4:6 0
12. Prosiměřice A 2 5:8 0
13. Božice A 2 1:4 0
14. Jaroslavice A 2 5:14 0
   

Návštěvní kniha  

znsport
Je zde celý zápas. Otázku podejte na radnici města.
středa 4. leden 2017 5:55
Marušák
Bude sestřih zápasu s Rožnovem? děkuji
pondělí 2. leden 2017 8:04
Marušák
Proč zde není sestřih zápasu s vinohrady? :?
pondělí 31. říjen 2016 16:22
   

Přihlášení  

   

Kdo je na stránkách  

Právě přítomno: 74 hostů a žádný člen

   

Copyright © Znojemský sport - znsport.cz. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořil - Portal 70 - tvorba webových stránek Znojmo