Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší
Podrobnosti

thumbs_ostrava-029.jpgPlavci v Trnavě

Znojemští plavci se ve dnech 14. -15.3.2009 zúčastnili mezinárodních závodů v Trnavě, které byly součástí Slovenského poháru. Mezi 350 závodníky byli Znojmáci hodně vidět.
Složení znojemské výpravy doznalo oproti minulosti značných změn. Martin Havlík se po zimním mistrovství rozhodl ve své plavecké kariéře dále nepokračovat, Tomáše Melichárka sužovala nemoc a Marek Polach se Zuzanou Holubovou dali protentokrát přednost školním záležitostem, a tak, kromě zbylé kostry týmu, dostali příležitost mladí....
Více..

Šest mužů a čtyři ženy se podělili o celkový počet 10 medailí, přičemž pět z nich bylo zlatých, o které se podělili Svoboda (3) a Rubáček (2 zlaté kovy). Dalšími medailisty byli Veronika Kolníková, která skončila 2. na 200m polohově a třetí byla jak na 100 tak na 200m znak, a Ondřej Čermák, jež bral bronz v hlavním závodě na 200m motýlek.

Prestižní souboj na stovce znakové pro sebe v těsném závěru rozhodl Michal Rubáček, když porazil Ondru Čermáka nejtěsnějším možným rozdílem. Rubáček závod dokončil v čase 57,26, Čermák 57,27… Plavci obsadili postupně čtvrté a páté místo.

Další členové výpravy podali solidní výkony, když většina si vylepšila svá osobní maxima.

Lucie Velebová obsadila páté místo na 200m znak a desátá byla na poloviční trati. Aneta Hrušková skončila 6 . na 100m polohově. Gabriela Karaščáková skončila hned za ní na 7.místě.

Marek Jelínek bral desátou příčku na 100m motýlek, 11. byl na  200m kraul a 9. na 200m motýlek. Radek Zlámal skončil 11. na 200m motýlek a konečně nejmladší ze znojemských plavců Patrik Schneider doplaval 18. na 200m motýlek.