Gymnasté si z Poděbrad přiváží 4 medaile

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší
Podrobnosti

Zlato Martin Pospíšil – trojboj, hvězdování  Stříbro Veronika Kubošná – trojboj  Bronz Kristýna Procházková – hvězdování

Podebrady 2018Poděbradská cvička je, jak již samotný název napovídá, souboj sportovních gymnastů a gymnastek o velmi kvalitní originál švýcarské cvičky IIWA, ale i o spoustu dalších velmi hodnotných cen, kterými byli za své výkony odměněni opravdu všichni závodníci, za což patří velký obdiv a dík především všem pořadatelům a štědrým sponzorům.

Znojemská výprava chlapců vyrazila na náročný závod již v brzkých ranních hodinách. A dobře udělala, neboť svěřenci trenérů Jiřího Kostika a Davida Okoše předvedli opravdu skvělé sestavy. Hlavní cenu a zlatou medaili si v kategorii starších žáků vybojoval zkušený závodník Martin Pospíšil, který za trojboj akrobacie – bradla –kruhy získal 34, 833b. Těsně za stupínky vítězů na 4. m. skončil Tibor Kovaljov a o dvě příčky dále Jakub Mikulášek na 6. pozici.

Mezi nejmladšími žáky výborné 5. m. obsadil Alex Pojer a 13.-14. m. Vítězslav Pospíšil.....

Ani děvčata se nedala nikterak zahanbit. Obtížné sestavy bez větších zaváhání předvedla stříbrná Veronika Kubošná (kat. dětí nar. 2010), kterou předběhla jen závodnice z Říčan Amélie Žvejkalová. Za trojboj akrobacie- bradla – kladina získala 33,600 b.

O rok mladší děvčata (kat. dětí nar. 2011), zatím nemají zkušenosti z tak velkých závodů, přesto se v nabité hale se 170 závodnicemi a jejich doprovodem také vůbec neztratila. Do první desítky se probojovala talentovaná Antonie Vojtěchová (9.m.). Pěkná místa obsadila i Hanička Geržová (18.m.) a 20. Marika Nina Kováčová.

Náročnější požadavky na obtížnost sestav již musela splnit Julie Bedřichová, která uzavřela první desítku závodnic. S o rok staršími soupeřkami své síly měřily Karolína Mia Kováčová (32.m.) a 33. Lucie Budinská. V kategorii juniorek a žen předvedla děvčata spoustu obtížných sestav. Avšak ne vždy se podařilo vyvarovat chybám, které přísné oko rozhodčí nepřehlédlo. Ze znojemských závodnic se nejlépe dařilo 16. Kristýně Procházkové, 19. Simoně Molíkové a 24. příčku obsadila Anna Vojtěchová.

Součástí závodu byl i vložený závod neoficiálního M ČR ve hvězdování, kde své kvality potvrdil zlatý Martin Pospíšil. Jakub Mikulášek skončil čtvrtý a Tibor Kovaljov šestý mezi staršími žáky. Nejmladší žák Alex Pojer obsadil velmi pěkné 6.m. a 8.příčku si vyhvězdoval Vítězslav Pospíšil.

Mezi děvčaty se nejlépe dařilo Kristýně Procházkové, která uzavřela svou bronzovou medailí kompletní medailovou sbírku pro znojemskou výpravu. Další výsledky: 9.M. Simona Molíková, 14. Anna Vojtěchová (všechny VI. kategorie), 10. Julie Bedřichová (IV. kategorie), 10. Veronika Kubošná (III. kategorie), 13. Hana Geržová (II. kategorie), atd.