Fotbal

Ženská reprezentace ve Znojmě

Hodnocení uživatelů:  / 0

Fotbal ženy Spravedlivou remízu vybojovalo Česko ut 24.10.2017

Island byl v první půli o trochu nebezpečnější, Češky ale dlouho držely nerozhodný stav až do závěru prvního poločasu, kdy propadly v obraně a Brynjarsdottirová vstřelila zatím jedinou branku. Český ženský reprezentační tým dokázal ve druhé půli díky parádní brance Evy Bartoňové vyrovnat a nerozhodný stav poté vydržel až do samého závěru. S ohledem na celkový průběh je remíza zřejmě spravedlivá.

ceskoČeská republika - islandIsland 1:1 (0:1)

Branky: 63. Bartoňová – 44. Brynjarsdottirová  ŽK: 51. Bartoňová (CZE), 83. Svítková (CZE) Držení míče: 49 % : 51 %.Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 4:3. Rohy: 7:2. Diváci: 1113

Znojemská Andrea Stašková vsítila dvě branky a Sparťanky postupují v Lize mistryň

Fotbal ženy Sparta postupuje do osmifinále LM 11.10.2017

Hodnocení trenéra Jana Janoty: „Navázali jsme na venkovní utkání, v celkovém součtu jsme to zvládli. Jsem rád, že dvakrát trefila Andrea Stašková. Potřebuje to, aby dál rostla a zúročila se její práce. Dnešní výkon mohl místy působit neurovnaným dojmem, ale postupujeme a zvládli jsme to, což je hlavní. Možná holky svazovala odpovědnost a nervozita, předvést se před rodinou a známými v co nejlepším světle. Nutno zmínit, že na postupu se podílel i celý realizační tým, Sparta nám vytvořila výborné podmínky, organizace byla na profesionální úrovni.“

sparta prahaAC Sparta Praha - PAOK SOLUNPAOK 3:0 (1:0)

Branky: 27.,88. Stašková, 61. Mocová ŽK: 45.+2. Ringelová, 60. Kladrubská - 68. Gkatsou Rozhodčí: Welch - Massey, Byrne. Diváci: 526

Staskova„Jsem strašně ráda, že jsme dokázali vyhrát 3:0. Byla to hlavně dobrá týmová práce. Tyto zápasy jsou pro mě obrovská zkušenost,“ říkala po utkání dvougólová střelkyně Andrea Stašková. Ta se v zápase dvakrát prosadila po rohových kopech. „Máme rozdělené role, kdo kam máme při rozích chodit. Jsem hlavně ráda, že to tam padlo.“. Tým teď bude vyhlížet los, po kterém se dozví příštího soupeře. „Uvidíme, koho dostaneme. Každopádně budeme bojovat na 100 %,“ uzavírá 17letá střelkyně.

Fotbalová reprezentace U19 ve Znojmě s Anglií

Fotbal U19 Mladíci si vyšlápli na mistra z Anglie pá 6.10.2017

Česká reprezentace do 19 let se ve Znojmě dobře naladila na kvalifikační boje o EURO 2018. Na jihu Moravy si totiž připsali svěřenci trenér Kozla vítězství nad mistry Evropy z Anglie 1:0, když udeřili ve druhém dějství. Asistenci na vítězný gól si připsal znojemský útočník Tonda Růsek.

ceska republika mČR U19 - angliaANGLIE U19 1:0 (0:0)
Branky: 60. Pfeifer

FK Znojmo na ME U17 v Plzni

Repre Andrea Staskova Norsko leden 2016Početná skupina fotbalových fanoušků z klubu FK Znojmo (dříve IE Znojmo) se vydala na zahajovací utkání ME U17 žen do Plzně. Hrála zde totiž odchovankyně znojemského klubu FK znojmo Andrea Stašková. Ta je také kapitánkou dívčího mužstva. Početná skupina rodičů a dětí udatně skandovala a fandila českému mužstvu. To sice z mužstcem Francie prohrálo 1:2, ale nic nepokazilo dojem z utkání a přátelském focení s Andreou. Zájezd se vydařil a malé fotbalové naděje mají spoustu zážitků nejen ze zápasu, ale i s velkého doprovodného programu okolo stadionu.

DSC 0920DSC 0925DSC 0926DSC 0927DSC 0930DSC 0931DSC 0935DSC 0937

Ještě rok a ve fotbalové lize bude všechno jinak. V nadstavbě se bude bojovat o titul, v baráži o záchranu

most 2011Ještě rok a pak fotbal zažije revoluci. „Spíš evoluci,“ brání se šéf Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda, že by rozmetal všechno, co v nejvyšších sférách českého fotbalu platilo po desetiletí. „Jde o vítězství lidí, kteří chtějí pomoci atraktivitě ligového fotbalu,“ kvitoval, že zástupci klubů I. a II. ligy dnes poměrem hlasů 30:2 schválili změnu hracího formátu nejvyšší domácí soutěže, k němuž dojde od sezóny 2018/2019.

Po odehrání třiceti ligových kol se tabulka rozdělí na tři skupiny - v první šestičlenné se bude hrát jednokolově o titul a účast v pohárové Evropě, ve druhé se čtyři týmy střetnou pohárovým způsobem o možnost ucházet se o Evropskou ligu, ve třetí půjde samozřejmě o záchranu......

Fotbal z říše neuvěřitelné

Pro fotbalové fanoušky tu máme sestřih neuvěřitelného utkání mezi Barcelonou a PSG Paris.

Jak se Vám líbí toto video?

Tak taková videa podporují některé radnice.....možná k zamyšlení pro nás, aby jsme to dělali jinak a dostli finanční podporu.

Senzace! Reprezentace žen do 17 let poprvé míří na EURO

Staskova AC Sparta PrahaHráčka Andrea Stašková ( FK Znojmo-dříve Inzert Expres Znojmo) ve čtvrtek v podvečer odehrála celý kvalifikační zápas s Maďarskem, navíc se gólem v 54 minutě postarala o senzačně historický postup na EURO žen do 17 let v Bělorusku!!!! Svěřenkyně trenéra Karla Rady dovedly utkání do výhry 2:0, ve druhém utkání Irsko porazilo Francii 1:0, a tak Češky vyhrály třetí kvalifikační skupiny a zajistily si historicky první postup na EURO. To se odehraje v Bělorusku od 4. do 16. května letošního roku.

WU17: Maďarsko - Česká republika 0:2 (0:1)
Branky: 34. Klímová, 54. Stašková

V tomto utkání proti Maďarsku jsme věděli, že budeme hrát do dobře zorganizované obrany, ze které soupeř hrozí rychlými protiútoky. V prvních minutách byla naše hra nervozní, postupem času jsme získávali jasnou herní převahu, kterou jsme do poločasu využili ke vstřelení jedné branky, když se po standardní situaci prosadila hlavou Klímová. Po přestávce jsme měli stálou územní převahu, která vyústila ve druhou vstřelenou branku Staškové. Poté jsme si vytvořili ještě několik brankových příležitostí, které jsme však bohužel nevyužili. Vítězství nám zajistilo prvenství ve skupině a postup na ME v Bělorusku. Tímto bych rád poděkoval celému hráčskému a realizačnímu týmu za skvělý výkon a odvedenou práci po celou dobu kvalifikace. Také bych rád poděkoval všem, kteří nám fandili a podporovali nás,“ shrnul vystoupení a postup na ME trenér českého výběru Karel Rada.

1. Česká republika   3   2 1 0 4:1 7
2. Irsko   3   2 0 1 3:2 6
3. Francie   3   1 1 1 3:2 4
4. Maďarsko   3   0 0 3 1:6 0

Fotbalová revoluce v nižších soutěžích: konec hostování i volný pohyb hráčů

1823682361 1Fotbal v České republice prožívá bouřlivé období. Po zavedení elektronického systému přichází další revoluce. Týká se přestupování hráčů a změny pocítí nejvíc amatéři. Zásadně se oslabuje pozice mateřského klubu, navíc od příští sezony už fotbalisté nesmějí hostovat v jiném klubu a nový řád zakazuje i střídavé starty. „Kluby se nejdřív obávaly. Když jsme jim však změny vysvětlili, tak to vzaly bez problémů," informuje Josef Dvořáček, sekretář Jihomoravského krajského fotbalového svazu.......

Andrea Stašková v reprezentaci do 17 let proti Norsku.

Repre Andrea Staskova Norsko leden 2016Andrea Stašková, která v létě z  klubu IE Znojmo přestoupila do AC Sparty Praha, dává o sobě vědět i v reprezentaci do 17 let. Ta pod vedením trenéra Karla Rady sehrála v neděli 11. 1. a v  úterý 13. 1. 2016 dvoj utkání v Oslu proti domácím Norkám. Znojemská Andrea nastoupila v obou zápasech v základní sestavě. Gratulujeme!!!!

Jsme rádi, že na takovém to velkém úspěchu Andrey se podíleli i trenéři klubu IE Znojmo. I jim patří velké poděkování za jejich skvělou práci. Těší nás, že i  vnašich podmínkách můžeme vychovat reprezentanty. Tento úspěch může být inspirací pro další naše hráče a hráčky. Je vidět, že láska k fotbalu, píle, vytrvalost a tvrdá dřina může vést hodně vysoko. To vše určitě Andrea má a proto jí v další kariéře přejeme ještě hodně úspěchů.

Více o zápase Norsko- Česko zde

Reprezentace U20 ve Znojmě

Fotbal U20 Dvacítka ztratila vítězství v nastavení. st 11.11.2015 od 18.00 hodin

Největší návštěva tohoto roku dorazila na Městský stadion v Horním parku v rámci utkání ČR 20 - Holandsko 20. Před skvělou kulisou se hrál zajímavý fotbal a nechybělo málo a měl i vítěznou tečku pro naše národní barvy. Český výběr dokázal otočit nepříznivé skóre z první půle na 2:1 a o výhru přišel až v nastaveném času, kdy srovnával netradičně brankář soupeře po

ceska republika mČR U20 - nizozemskoNizozemsko  2 : 2  (0:1)

Branky: 50. Jankto, 78. Sadílek – 21. Kamara, 90+1. Groothuizen ŽK: 11. Spurný, 81. Takács – 32. Kada , 36. Hevel, 40. Živkovič, 61. Lely Diváci: 1835 Rozhodčí: Marek – Pelikán, Hájek

Turnaj hospod 18.5.2013

Hodnocení uživatelů:  / 1

Hospodský turnaj v Oblekovicích so 18.5.2013

V sobotu 18.května se na hřišti v Oblekovicích konal turnaj hospod v malé kopané. Turnaje se účastnilo sedm týmů, které se utkaly systémem každý s každým 1x15minut. Celodenní soupeření určilo toto pořadí:

1. BAR SLIMÁK 2.1                      16:7       16b.
  2. JOKER                                     19:6       13b.
  3. HOSPŮDKA NA HŘIŠTI IE        17:6       13b.
  4. EXCALIBUR                             12:15        6b.
  5. CHLAPÁCI                                8:15         6b.
  6. U BRÁNY                                   5:16        4b.
  7. HOSPODA OBLEKOVICE          3:15        1b.
Slimak fotbal
Foto vítězů:Horní řada: Ostrý Petr, Sláma Petr, Cakl Rudolf, Kastner Milan, kapitán Adámek Roman, Svoboda Květoslav,
Dolní řada: Palát Pavel, Kuřitka Martin, Křemenský Dušan, Hrnčíř Ivo, Urbánek Pavel, Šustáček Milan, Procházka Milan, Šustáčková Eliška a trenér Helebrant Oldřich

Exznojemský Kalvoda končí v Olomouci

leos kalvodaKalvodu konec ve fotbalové Olomouci mrzí: Mužstvo šlo nahoru, Leoši Kalvodovi bezprostředně po odvolání z fotbalové Olomouce nebylo moc do řeči. „Cítil jsem, že tým jde nahoru,“ povzdechl si sympatický trenér. Skončil po nejlepším výkonu mančaftu v sezoně proti silnému Liberci (1:1). Kalvoda vrátil Sigmu do první ligy, avšak start do sezony se klubu nepovedl. Jediné vítězství z deseti kol, třinácté místo a tři body od pásma ponoru. Proto jej nahradil Václav Jílek.

Překvapilo vás rozhodnutí šéfů Sigmy?
Teďka to překvapení je, ale samozřejmě vím, že výsledky nebyly dobré. Já se v tom nechci vůbec pitvat. Napište tam, co chcete, mně je to jedno, jo?

Zimní příprava-znojemsko 2013

Fotbal Víkendové zápasy okresu Znojmo zrušeny.
Na doporučení VV OFS Znojmo STK překládá všechna utkání 15. kola z 30. a 31.3.2013 na 22. a 23.6.2013 v 16:30 hod. Oddíly, které mají výjimky na začátky utkání v 10:15 hod. hrají v dopoledním termínu. Všechna utkání mládežnických soutěží, která měla být sehrána o víkendu 30. a 31.3.2013 jsou ODLOŽENA! Náhradní termín bude upřesněn.

Fotbalový stadion z ptačí perspektivy

Grafika1Fanoušci, kteří již v této sezóně byli alespoň jednou na našem domácím utkání, dobře ví, jak krásně vypadá rozsvícený Městský stadion v Horním parku. Určitě jej však neviděli ve večerní podobě z ptačí perspektivy. V článku se můžete podívat na dvě krásné večerní fotografie a tak již známé fotky za bílého dne. Škoda jen že není vidět ten paskvil, když jsou světla sklopena.......více

MOL CUP 2017

MolCupZnojemští zástupci ve fotbalovém poháru 3.kolo 20.9.2017 od 18.15hodin

Sparta nad svým soupeřem nijak nevyčnívala, povinnost ale plní a do kabin odcházela s jednobrankovým náskokem. Znojmo hostujícího brankáře příliš neprověřilo. Znojmo bylo ve druhém poločase aktivnější, soupeře prakticky nepustilo do žádné šance, přesto odchází poraženo a s MOL Cupem se v tomto ročníku loučí. Odchází však se vztyčenou hlavou, neboť velkého favorita hodně potrápilo, chybělo trochu více štěstí, aby se mu podařilo vyrovnat.

1SC znojmo1.SC Znojmo FK - sparta prahaAC Sparta Praha  0 : 1  (0:1)

Branky: 26. Vătăjelu Karty:   11. Cihlář (ZNO), 29. Růsek (ZNO) – 28. Sáček (SPA), 71. Mandjeck (SPA), 88. Mareček (SPA) Rozhodčí: Marek – Antoníček, Myška Diváci: 3100 (vyprodáno)

Rekonstrukce stadionu Husovy sady 2013-14

Hodnocení uživatelů:  / 10

1SC znojmoPeripetie kolem neuhrazeného dluhu za nový trávník, jehož investorem je občanské sdružení 1. SC Znojmo – mládež, jsou u konce. Soud zrušil předběžné opatření zákazu vstupu na trávník, které vydal jen pár dní před zasedáním zastupitelstva. Občanské sdružení mohlo dluh za provedené práce uhradit poté, co jim znojemští zastupitelé schválili koncem února mimořádnou patnáctimilionovou dotaci a zástupci fotbalové mládeže přidali další dva miliony. Pominuly tím důvody nařízení předběžného opatření a trávník tak může být opět volně užíván.

Fotbaloví fanoušci se tak mohou těšit na první domácí zápas druhé ligy, ve kterém se tuto neděli 15.března od 14.30hodin Znojmo utká s Olomoucí.

Kvalifikace ME U21

Fotbal Kvalivikace U21 Lvíčata ve Znojmě stvrdila postup na ME 7.10.2016

Čeští mladíci vítězí nad Moldávií 4:1 poté, co se v prvním poločase hodně trápili. Dlouho se nemohli prosadit až v nastavení první půle se prosadil Jankto. Ve druhém poločase český celek dominoval a výsledkem byly další trefy. Češi si na hřišti dělali víceméně, co chtěli. To vítězství je naprosto zasloužené. O tom nemůže být sporu.
A když k tomu připočteme to, že Černá Hora vede nad Belgií 3:0 ve 47. minutě, tak je postup svěřenců Vítězslava Lavičky na EURO 2017 opravdu hodně blízko! Jakákoliv ztráta Belgičanů totiž posouvá českou jednadvacítku na mistrovství Evropy do Polska! A to se i potvrdilo, lvíčata postupují na ME 2017.

ceska republika mČesko U21 - moldavskoMoldavsko  4 : 1  (1:0)

Branky: 45+1. Jankto, 67. Juliš, 74. Jankto, 77. Černý – 90+3. Rebenja Karty:   42. Lüftner (CZE) – 31. Starîș (MOL), 42. Macritchii (MOL), 61. Rozgoniuc (MOL), 79. Graur (MOL) Držení míče: 75 % : 25 %.Střely na branku: 14:2. Střely mimo: 7:1. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 7:12. Rozhodčí: Ivajlo Stojanov – Ivo Kolev, Georgi Dojnov (všichni Bulharsko)

Mládež 1.SC Znojmo průběžně 2013-14

1SC znojmoMládežnické kluby 1.SC Znojmo uprostřed podzimu

Fotbal U19  11.kolo Znojmo pokořilo Brněnského soupeře a usadilo se s 18.body v klidném středu tabulky, ikdyž soupeř bojoval.

1.SC Znojmo FK - SK Líšeň 2:1 (1:1)
Branky Znojma: Bogner 2.

Znojmo po dvou prohrách opět ukořistilo tři body. O osudu utkání se rozhodlo v druhé půli, kdy vítěznou branku vstřelil Bogner, což byl také jediný úspěšný znojemský střelec v zápase. Znojmo se nachází v tabulce na šestém místě s osmnácti body.

Trenér Znojma Bohumil Juřica - Utkání asi moc ke koukání nebylo, vyhrálo šťastnější mužstvo. Třech bodu si velmi vážím

Další výsledky mládeže.......

Fotbalové poháry 2016

MOL Cup 2.kolo Znojmo dostalo v poháru stopku. st 10.8.2016 od 17.00hodin

Již první utkání se Znojmu v poháru moc nevyvedlo a nebýt nemohocnosti Rosic v zakončení vypadlo by Znojmo již v úvodním kole. Po vydřeném budu s Baníkem Ostrava, který také zahazoval šance, přišla prohra a vyřazení vedruhém kole domácího poháru. Zřejmě se bude muset trenér 1.SC Znojmo zamyslet nad defenzivou. Před utkáním se na znojemské nalepila smůla. Ještě ve Znojmě museli měnit píchnutou pneumatiku na autobusu a samotná cesta se zdržela i několika zácpami. Těžko říct, zda to ovlivnilo výkon hostů, který byl v celém utkání nedobrý. Jediným pozitivem byl nástup uzdraveného  znojemského kapitána Tomáše Cihláře.

hulinSK Spartak Hulín - 1SC znojmo1.SC Znojmo FK  2 : 1  (1:0)

Branky: 14. Laciga, 60. Ondřejka - 65. Odehnal ŽK: Vyskočil, Pospíšil - Svozil, Cihlář, Šumbera

Krajský pohár 1.kolo Ivančice nedali Znojmu šanci so 6.8.2016 od 17.00hodin

Po nadějném prvním poločase pro domácí ve druhém poločase Ivančice zapnuli na vyšší obrátky a rozstříleli FK Znojmo vysoko 0:5.

IE ZnojmoFK Znojmo - ivanciceFC Ivančice  0 : 5  (0:1)

Branky: 30., 78. a 85. Wascher, 59. a 74. Čožík Diváků: 100