Znojemské týmy se na Hummel Open Game neztratily, starší žákyně přivezly bronzovou medaili!

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
Podrobnosti

grafika1Ve dnech 21. – 24. června se v Brně uskutečnil tradičně velký florbalový turnaj Hummel Open Game. TJ Znojmo LAUFEN CZ vyslalo do jihomoravské metropole přípravku, elévy, mladší žákyně a starší žákyně získávat další herní zkušenosti. Tento bod byl zcela jistě splněn, protože všechny čtyři kategorie si na své konto připsaly velmi zajímavé zápasy.

Přípravka TJ Znojmo LAUFEN CZ

Tým přípravky TJ Znojmo LAUFEN CZ sbíral na Hummel Open Game cenné zkušenosti s velkým florbalem. Vzhledem k faktu, že celou ligovou sezónu hrají systémem 3+1, to byl pro všechny velký oříšek, ale nutno dodat, že se s ním poprali vskutku dobře. Los jim nadělil celkem sedm zápasů v osmičlenné skupině. Postupně se tak utkali se Sokol Brno l EMKOCase Gullivers B, FBŠ Hummel Hattrick Brno Red, FBC Česká Lípa, FaBK  ATU Košice, F. K. Troopers Moravany, 1. SC Tempish Vítkovice a Bulldogs Brno. Ze základní skupiny vzešla přípravka jednou vítězně a šestkrát jako poražená. V 1. kole Play-Off skončila pouť našich nejmladších na Gorilách z Plzně......

Komentář trenéra Šabatky: „Ve všech zápasech odvedli hráči maximální výkon a hlavně nabrali spoustu cenných zkušeností, které se jim budou určitě hodit. Velké poděkování tak zaslouží určitě celý hráčský a také realizační tým, složený s rodičů, kteří pomohli při organizaci a především při přesunech po Brně“.

Mladší žákyně TJ Znojmo LAUFEN CZ

Mladší žákyně nejely na turnaj s příliš velkými ambicemi s ohledem na soupeřky, které jim přiřknul los. O to víc tento tým překvapil svým herním projevem a nakonec i výrazně promluvil do pořadí tabulky základní skupiny.

V prvním zápase narazily mladší žákyně na Tigers Praha (bývalý Herbadent) a po otočení nepříznivého stavu zvítězily 5:3. Poté následoval další pražský tým - Tatran Střešovice, kde bylo nutné opět překlopit výsledek na naši stranu a rezultovalo z toho vítězství 5:2! Do dalšího zápasu s FBŠ Olomouc sice náš tým nastoupil s odhodláním co nejdéle favoritovi vzdorovat, ale hned zkraje poločasu si soupeřky vytvořily dostatečný náskok a zápas prakticky rozhodly. Náš tým sice vyrovnal hru, ale na víc jak na prohru 1:5 to nestačilo. V posledním zápase žákyně nastoupily proti jim velice dobře známým Aligátorkám ze Šitbořic a díky většímu odhodlání a téměř bezchybné hře je porazily 5:2, což jim nakonec zajistilo krásné druhé místo ve skupině, a také to rozhodlo o tom, že ve čtvrtfinále se potkají s dalším týmem ze své soutěže s Bulldogs Brno.

Do boje o semifinále nastupoval náš tým jako mírný favorit a průběh zápasu tomu odpovídal. Naše hráčky měly více ze hry, měly spoustu střeleckých příležitostí, ale bohužel ne tolik potřebného štěstíčka. Bohužel branku jsme vstřelili se závěrečnou sirénou, a tudíž nebyla uznána. Proto přišla na řadu loterie v podobě samostatných nájezdů, kdy bohužel pro nás v deváté sérii soupeř rozhodl o svém postupu.

Komentář trenéra Franka: „I tentokrát nám chybělo málo. Přesto je nutné naše děvčata velmi pochválit za předvedené výkony. Od brankářek přes obránkyně až po útočnice všechny hráčky dřely pro tým a byla radost se na ně při zápasech dívat. Děkujeme také rodičům a ostatním fandům (i z jiných klubů), kteří nás při jednotlivých utkáních podporovali“.

Elévové TJ Znojmo LAUFEN CZ

Náš druhý chlapecký tým přijel na turnaj se třinácti hráči do pole a dvěma brankáři. U této kategorie se také jedná o poznávání florbalu 5+1. Naši mladíci se toho však zhostili velmi dobře a nečekaně ovládli celou základní skupinu!Jako první se jim do cesty postavil pražský tým Black Angels 2008, který odešel poražen 1:4. Ve druhém zápase ve skupině si elévové s chutí zastříleli proti Hornets Brno. K vidění byly krásné akce a výhra 9:3! V pátek pak elévové sehráli jediný zápas, protože na turnaj na poslední chvíli nedorazil slovenský tým Skalica, a to nemohlo dopadnout jinak než kontumací ve prospěch Znojma. V posledním utkání ve skupině, ve kterém šlo o konečné 1. místo, zvítězili elévové 6:2 nad týmem FBC Plzeň a mohli se tak již soustředit na svého prvního soupeře v Play-Off, kterým se stal tým Gullivers Brno B. Ve vypjatém zápase plném tvrdých soubojů nakonec vybojovali znojemští elévci postup po vítězství 3:2, když však ve druhé půli tahali za kratší konec, ale velkou obětavostí a bojovností dotáhli zápas do vítězného konce. Ve 2. kole Play-Off se síla soupeřů stupňovala a to se také potvrdilo. Dalším kdo se elévům postavil do cesty, byla silná Bratislava, která svoji kvalitu potvrdila hned na začátku, kdy si vybudovala náskok 4:1. Velká touha ale hnala elévy za vyrovnáním, což se také povedlo a osm minut před koncem bylo srovnáno. Následně ale slovenský soupeř dvěma slepenými brankami odskočil na 6:4 a vítězství si už pohlídal.

Komentář trenéra Martinka: „Kluci se rozhodně neměli za co stydět a mohli domů odjíždět s hlavami nahoře. Z pěti odehraných utkání jsme prohráli jediné, ale vyřazovací část je neúprosná. Těší mě hlavně fakt, jakým způsobem jsme utkání zvládali vyhrávat. Byly tam pěkné akce, z kterých pramenily pohledné góly. Hráči bojovali ze všech sil za každého stavu a za to si zaslouží velkou pochvalu. Stejně jako rodiče, kteří pomohli s organizací a s přemísťováním ze zápasu na zápas. Moc děkuji hráčům i rodičům!"

Starší žákyně TJ Znojmo LAUFEN CZ

Poslední kategorií, která se v Brně představila, byly starší žákyně. V pětičlenné skupině dokázaly všechny utkání dovést do vítězného konce a přitom inkasovat jen jednu branku!

Paradoxně hned první utkání bylo tím nejdramatičtějším, protože než se stihly holky na hřišti rozkoukat, prohrávaly 0:1. Trpělivou hrou si však získaly drtivou převahu na hřišti, z níž vyplynuly i góly a otočení skóre na 2:1. V následných třech utkáních ve skupině holky jasně dominovaly a nedovolily svým soupeřům ani gól! Po výhrách 5:0 nad Pelhřimovem, 3:0 nad Uherským Brodem a rovněž 3:0 nad Spartou Praha mohly slavit prvenství ve skupině. Ve čtvrtfinále se proti starším žákyním postavil známý soupeř v podobě Bulldogs Brno. Stejně jako v základní skupině se ujaly Buldočky vedení, a to hned dvakrát, ale trpělivá hra Znojma nesla opět své ovoce a po vysoké výhře 6:2 získaly holky jistotu medaile a mohly se jít poprat o finále. V semifinále na ně čekaly zvučné Vítkovice, které se v sedmnácté vteřině utkání ujaly vedení 0:1. V tu chvíli málokdo čekal, že se jednalo o poslední branku utkání. Nástroje na vyrovnání starší žákyně měly, ale šance zůstaly nevyužity i přes územní převahu. I tak se bronzová medaile počítá a holky ukázaly, že jejich 4. místo na NMČR v Praze nebyla náhoda.

Komentář trenéra Martinka: „Základní skupinu jsme zvládli na výbornou, i když určité výhrady jsem k tomu měl. Často jsme se uspokojili výsledkem a utkání už pouze dohrávali, zkrátka jsme se přizpůsobili tempu soupeře, což nechceme. Ve čtvrtfinále jsme odehráli výborné utkání a věřil jsem, že to můžeme dotáhnout ještě dál. Zápas s Vítkovicemi mě mrzí, protože bylo v našich silách utkání vyhrát, ale odklonilo se od nás i potřebné štěstí. Zde šlo vidět, jak moc musíme zapracovat na zakončení v různých situacích. Holkám děkuji za výborný přístup v sezóně a kus práce, který v ní odvedly.

Článek můžete sdílet:

   

Hledání na tomto webu  

   

RYCHLÉ ZPRÁVY  

1.SC ZNOJMO FK

1SC znojmoV pondělí 18.2. se od 10:00 v prostorách Městského stadionu v Horním parku ve Znojmě uskuteční tisková konference, na kterou jsou zváni nejen zástupci médií, ale i fanoušci.

   

Hokej EBEL 2018-19  

erstebankliga
 
 
Nadstavbová část
 
 TýmZSkóreB
1. Graz 3
13:6 15
2. Vídeň 3  11:3 12
3. Klagenfurt 3  11:7 8
4. Bolzano 3  7:10 3
5. Salzburg 3  5:13 2
6. Fehervár 3  6:14 0
         
7. Znojmo 3  16:6 13
8. Linz 2  6:8 9
9. Dornbirn 2  7:8 4
10. Villach 2  5:6 3
11. Innsbruck 3  9:19 2
 
 
 
 
   

Rozpis Sportovišť  

ZIMNÍ STADION
Kontakt: p.Šebela tel: 736 656 773
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 
Sportovní hala F.J.Curie
Kontakt: p. Šťastník 777 759 661
emailTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 
Hala Dvořákova (Ronja)
Kontakt: p. Šebela  tel: 736 656 773
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 
Umělá tráva Husovy sady
Kontakt: p. Šťastník tel: 777 759 661
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
   

Futsal 2018-19  

 TýmZSkóreB
1. TAS
10 81:46 28
2. Fan Club
10 73:52 19
3. Izolace 10 70:56 16
4. Kamikaze
10 50:61 15
5. Tango 10 63:59 11
6. Černí Koně 10 33:107 1
   

Florbal SUPERLIGA  

#DružstvoZ skóre B
1.
Sparta Praha
25   156: 95  
62
2.
M. Boleslav
25   200: 97  
60
3.
Chodov
25   188: 108  
59
4.
Vítkovice
25   174: 105  
57
5.
Střešovice
25   151: 114  
45
6.
Ostrava
25   128: 123  
36
7.
Otrokovice
25   119 118  
35
8.
Liberec
25   134: 152  
35
               
9.
Bohemians
25   137: 136  
32
10.
Vinohrady
25 105: 161
26
11.
Č. Lípa
25   128: 157   25
12.
 Pardubice
25 107: 173
20
13.
 Brno
25 87: 171  
19
14.
TJ Znojmo
25 109: 213
14
   

Návštěvní kniha  

znsport
Je zde celý zápas. Otázku podejte na radnici města.
středa 4. leden 2017 5:55
Marušák
Bude sestřih zápasu s Rožnovem? děkuji
pondělí 2. leden 2017 8:04
Marušák
Proč zde není sestřih zápasu s vinohrady? :?
pondělí 31. říjen 2016 16:22
   

Přihlášení  

   

Kdo je na stránkách  

Právě přítomno: 86 hostů a žádný člen

   

Copyright © Znojemský sport - znsport.cz. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořil - Portal 70 - tvorba webových stránek Znojmo